Cüneyt Arkın’ın Kızı Filiz Cüreklibatır’ın Açtığı Miras Davasında İki Ünlü İsim Tanık Oldu!

Geçtiğimiz yıl vefat eden Yeşilçam’ın efsane ismi Cüneyt Arkın’ın mirası mahkemelik oldu. Cüneyt Arkın’ın vasiyetnamesine ilk eşinden olan kızı Filiz Cüreklibatır itiraz etmişti. Son görülen davada iki ünlü isim tanık olarak dinlendi.

Detaylara birlikte bakalım. ?

Yeşilçam’ın usta ismi Cüneyt Arkın Türk sinemasının gelmiş geçmiş bilinen en iyi jönlerindendir.

Hürriyet’ten Özge Eğrikar’ın haberine göre, 2022 yılında vefat eden usta oyuncunun, 2009 yılında kendi el yazısıyla yazdığı vasiyetnamede gayrimenkullerini eşi Betül Cüreklibatır ile oğulları Murat ve Kaan’a bıraktığı ortaya çıkmıştı.

Cüneyt Arkın’ın iki oğlu dışında bir de ilk eşinden kızı Filiz Cüreklibatır bunun üzerine mirastan mal kaçırdıkları iddiasıyla üvey annesi Betül Cüreklibatır ve erkek kardeşlerine dava açtı.

Filiz Cüreklibatır’ın iddiasına göre; babası 2009 yılında yaptıkları bir görüşmede Levent’teki evden kendisine de pay vereceğini ancak oğulları Murat ve Kaan Polat ile eşi Betül’ün baskı yaptığını ifade etmişti.

Filiz Cüreklibatır üvey annesi ve üvey kardeşleri adına tapu kaydı yapılan taşınmazlar ile banka hesaplarına tedbir konulmasını ve kendisine de pay verilmesini talep etti.

Davanın ilk duruşmasında Cüneyt Arkın’ın ilk eşi, Filiz Cüreklibatır’ın annesi Güler Mocan kızı adına tanıklık etti.?

İfadesinde: “Kızım 30’lu yaşların sonlarına doğru babasıyla samimi oldu. Betül Hanım, Cüneyt’in kızımla görüşmesini istemedi. Hatta kapıdan bile kovmuşluğu vardı. 1984 yılında nafaka davası açtığımda dedektif tutmuştum. Cüneyt Arkın’ın birçok mal varlığını tespit etmiştik.” cümlelerine yer verdi.

Yeni görülen davada ise Betül, Murat ve Kaan Polat Cüreklibatır’ın şahitleri ise Ediz Hun ile İlkim Karaca oldu.

Ediz Hun ifadesinde: “Yeşilçam’da, bizim dönemimizde bugünkü gibi astronomik ücretlerin ödenmesi söz konusu değildi. Dört sene çalıştıktan sonra anca ev alabiliyorduk. Eşi Betül Hanım, Cüneyt’i son anına kadar yalnız bırakmadı. Cüneyt baskı görecek ve herhangi bir baskıya gelebilecek biri değildi. Ailesi tarafından bir baskı görmemiştir” dedi.

Cem Karaca’nın eşi İlkim Karaca ise “Cüneyt Bey 1974’ten beri yazlık komşumuzdu. Kızı Filiz’den bahsettiğini hiç duymadım. Cüneyt Arkın’ın kızı Filiz’i burada ilk defa görüyorum. Betül Hanım Cüneyt Bey’in son anına kadar yanındaydı” dedi.

Davanın nasıl sonuçlanacağı hakkında yorumlarınız neler?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x