Bu Meme Coin Roketledi: Balinalar Borsalara Boşaltıyor!

Kripto para izleme platformu Whale Alert, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’e yaklaşık 90 milyon dolar değerinde büyük işlemi tespit etti. Yarım milyar DOGE daha başka bir popüler kripto borsasına gönderildi. Bu işlem, meme coin fiyatının son 24 saatteki büyük bir fiyat artışının ardından gerçekleşti.

Meme coin fiyatı uçtu, balinalar borsalara taşımaya başladı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bugün meme coin piyasası yükselişe geçti. Orijinal meme coin’i Dogecoin (DOGE) de güçlü artış gördü. Bu fiyat hareketlerinin ortasında balina izleme platformu Whale Alert, büyük kripto para alım satım platformları Binance ve Robinhood’a aktarılan 699.999.999 DOGE ve 500.000.000 DOGE gibi dudak uçuklatan miktarlar tespit etti. Bu miktarlar toplamda 1,2 milyar DOGE ediyor. İlk transfer 53.065.006 dolar değerindeydi. İkincisi ise itibari para cinsinden 53.065.006 dolara tekabül ediyordu. Son 24 saat için 66.000.000 DOGE’lik daha küçük bir transfer de Whale Alert’in radarına takıldı.

DOGE fiyat %42’den fazla şaşırtıcı bir artış gördü. Bu yüzden, muhtemelen büyük balinalar karlarını kilitlemek için DOGE varlıklarını borsalara taşımaya başladı. Dolayısıyla bunun yaklaşan bir satışın işareti olması mümkün.

Analist: DOGE’nin Nisan’da parabolik olması mümkün!

Bu haftanın başlarında, popüler kripto para analisti Ali Martinez, orijinal meme coin projesi Dogecoin’in en son 2021’deki boğa piyasası sırasında görülen bir modeli tekrarladığını söyledi. 2021, Elon Musk’ın Twitter’da kendisini “DogeFather” olarak adlandırdığı ve Saturday Night Live’da DOGE’yi desteklediği yıl. O dönemde DOGE fiyatı, Bitcoin’in aynı yılın Nisan ayında 63.000 dolar ile tarihi bir zirveye ulaşmasının ardından, 8 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,7376 dolara yükselmişti.

Martinez, tarihin tekerrür etmesi halinde Dogecoin’in yaklaşık Nisan ayında “parabolik bir kırılmaya gireceğini” öngörüyor.

DOGE’deki artış Bitcoin’i takip ediyor

Piyasa değeri açısından en büyük meme coin olan Dogecoin, 0,0948 dolardan 0,1350 dolara sıçradı. Böylece, %42’den fazla şaşırtıcı bir fiyat artışı kaydetti. Şimdiye kadar, DOGE biraz irtifa kaybetti ve 0,1290 dolardan el değiştiriyor. Dogecoin, Ethereum, XRP ve diğer birçok altcoin, muazzam Bitcoin fiyat artışının ardından aniden fiyat artışı gösterdi. Bitcoin Çarşamba günü neredeyse %12 artarak 64.000 dolar seviyesini aştı. Lider kripto paranın bu hamlesinde spot BTC ETF ihraççılarının istikrarlı Bitcoin alımı etkili oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x