Ünlü şef Mehmet Yalçınkaya. kaybettiği babasını anlattı: ‘Babam öldüğünde acaba üzülecek miyim’ diyordum… Öyle değilmiş

“BABAMLA ÇOK ZAMAN GEÇİREMEDİK”

Ahmet Mümtaz Taylan’ın “Neden babandan hiç bahsetmiyorsun?” diye sorması üzerine Yalçınkaya, “Babamdan niye hiç bahsetmiyorum… Babam öldükten sonra çok bahsettim. Benim içimde ukdedir. Babamla ben çok zaman geçiremedik. Çok küçük yaşta amcamın yanına çıraklığa gittim. Farklı tesislere, otellere, uzaklara gittim. Babamla toplasanız üç sene anca geçirmişimdir ya da dört sene. Hep bayramlarda, senelik izinlerimde babamla birlikte oldum” ifadelerini kullandı.

“ONU ÇOK SEVERDİM İÇTEN İÇE”

Mehmet Yalçınkaya, “Bir şey itiraf edeyim… ‘Babam öldüğünde acaba üzülecek miyim?’ diyordum. Çünkü çok az zaman geçirdik. Onu çok severdim içten içe. Çok az zaman geçirdiğim için, uzak kaldığımız için babamla ilgili üzülür müyüm diye düşünüyordum. Öyle değilmiş…” dedi.

“BEN EN ÇOK KOKUSUNU ÖZLÜYORUM”

Babasının en çok kokusunu özlediğini söyleyen Mehmet Yalçınkaya, “Ben en çok kokusunu özlüyorum mesela. Baba kokusu diye bir şey var ya… O kokuyu kimsede bulamıyorsun. Baba kokusu başka bir parfüm. Baba kokusu biraz ter, biraz kumaş, biraz toz kokusu” ifadelerini kullandı.

Mehmet Yalçınkaya’nın babası Seyfettin Yalçınkaya, 23 Temmuz 2020’de vefat etmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x